EIRO

آیا درصورت اقساط مهریه حتما به زوج پیش پرداخت تعلق می گیرد؟

آیا درصورت اقساط مهریه حتما به زوج پیش پرداخت تعلق می …

برای مهریه درخواست اعسار دادم اما پس از صدور حکم و اعتراض، بازهم دادگاه حکم کرده تعدادی سکه در مرحله اول بدهم که توان پرداخت آن را ندارم.

در صورت تقسیط مهریه آیا پیش قسط به زن تعلق می گیرد …

در نظر داشته باشید اصولا وقتی که زن مهریه  را مطالبه می کند و مرد … تقیسط می دهد همیشه مبلغی هر چند کم به عنوان پیش قسط باید پرداخت …

نحوه قسط بندی مهریه و پیش قسط مهریه – گروه وکلای پارسای …

عده ای اصرار دارند که شما بگویید حداقل پیش قسط مهریه به چه میزان است … حکم جلب شوهر خواهد بود و نسبت به مازاد آن حتی در صورت تقسیط توسط دادگاه، در صورت نپرداختن اقساط امکان جلب شوهر وجود ندارد. … ثانیا شعبی هم که می پذیرند معمولا پیش پرداخت سنگین تری برای زوج در نظر می گیرند. … آیا به زن ناشزه مهریه تعلق می گیرد؟

قانون جدید زندان برای مهریه چیست – گروه وکلای پارسای …

مدت هاست که از ما سئوال می شود که آیا مهریه زندان دارد و داستان قانون جدید زندان برای مهریه چیست. … هر زمان که مهریه (اقساط) معوقه پرداخت شود یا اعسار مجدد زوج برای دادگاه ثابت شود از … به او با تناسب درامدمرد و مایحتاج زن کمک زندگی یا نفقه پرداخت کند و در صورت ….. من محکوم به پرداخت پیش پرداخت و مهریه شدم و نمی تونم پرداخت کنم.

برای اقدام به طلاق از طرف زوج چجوری میتوان مهریه زوجه را قسطی …

برای اقدام به طلاق از طرف زوج چجوری میتوان مهریه زوجه را قسطی پرداخت کرد؟ آیا این امکان هست که قبل از دادخواست طلاق زوج خودش یکطرفه پیگیر پرداخت اقساطی برای مهریه باشد و آن را تعیین تکلیف کرده باشد تا… … 6 ماه پیش … فرش، لباسشویی، ظرفشویی)‌ در هنگام استرداد جهیزیه‌ام به من نیز تعلق می‌گیرد یا خیر؟

میخواستم بدونم اگر مهریه عندالمطالبه باشد و مرد بیکار باشد و …

وقتی مرد هیچ منبع درآمدی ندارد و هیچ مالی ندارد چگونه قسط بندی می شود؟ … و مرد بیکار باشد و درخواست اعسار بدهد، تقسیط مهریه به چه صورت است؟ … 1 سال پیش … است بخشی از مهریه را نقدا بدهد و الباقی را با اقساط کمتر پرداخت کند. … با سلام باتوجه به میزان مهریه و توانایی زوج مبلغی به عنوان اقساط تعیین خواهد شد.

دریافت مهریه بعد از فوت – vakilkhanevadeh

زوجه به دو روش می تواند مهریه را از وراث وصول طلب کند. … حتما امکان پذیر است و فرقی هم نمیکند که شوهر در قید حیات باشد یا فوت کرده باشد. … نکرده و شوهرش فوت کرده است اگر مجدد ازدواج کند آیا می تواند مهریه همسر قبلی را از وراث او مطالبه کند ؟ …. بگیر باشد تا یک چهارم آن ماهانه به زن تعلق می گیرد، تا زمانی که مهریه کاملاً پرداخت شود.

سوالات مشاوره حقوقی و پاسخ آنها – سوال حقوقی – مشاوره حقوقی …

به زن ناشزه در صورت اثبات نشوز فقط مهریه تعلق می‌گیرد. …. باسلام حکم عدم امکان سازش بنا به درخواست زوج صادر شده مبنی بر اینکه پس از پرداخت حقوق زوجه … اعسار همان پیش پرداخت کافیست ایا نفقه تا پایان اقساط تعلق میگیرد درصورت اجرای ….. سلام آیا حتما باید نیم عشر را پرداخت یا راهی برای تقسیط یا امکان نپرداختن آن دارد؟

در چه شرایطی دولت باید مهریه زن را بپردازد؟ – مشرق نیوز

اما سوال این است چطور مردان به دلیل عدم پرداخت مهریه راهی زندان می شوند؟ … مالی الزامی است و اگر مهریه بیش از ۱۱۰ سکه باشد پرداخت آن مشروط به توانایی مالی زوج است. … اما آیا دولت اینقدر بودجه دارد این هزینه ها را پرداخت کند؟ … از مرداد ۹۴ اجرایی شده نیاز نیست مرد حتما زندان برود تا دادخواست اعسارش پذیرفته شود بلکه می …

تعلق و عدم تعلق مهریه به زن و تمامی نکات و شرایط “مهریه” – نمناک

مرد به هنگام اجرای صیغه نکاح، چیزی را به همسرش تقدیم می کند که تا نشان دهنده قصد … مقداری که مرد در صورت تصمیم به طلاق به علت عدم توانایی در پرداخت مهریه نتواند زن … پیش بینی نشده است ولی طبق روایات مستحب است که مهرالسّنه ملاک قرار گیرد. … هر زمان که مهریه (اقساط) معوقه پرداخت شود یا اعسار مجدد زوج برای دادگاه ثابت شود از …

مهریه-فتاوای آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله) – انهار

در صورت تهدید به آبروریزی وجهی را که می گیرد چه حکمی دارد؟ … زوج ادامه ی زندگی زناشویی را به کسر مهریه توسط زوجه مشروط کرده بود و بعد از صورت … مجدد با ایشان نبوده و نمی‌باشم خواهشمند است بفرمایید آیا مهریه به ایشان تعلق می‌گیرد یا خیر؟ …. بنابراین، آیا مهریه های سنگین که مرد متعهد به پرداخت آن به زن می شود، در حالیکه با توجه …

پرسش و پاسخ مهریه | مجله حقوقی معراج

مهریه … مهرعبارت است از مالی ک زوج برای نکاح به زوجه تملیک میکند . … ازبابت مهریه پرداخت نموده ام آیا در حال حاضر میتوانم آپارتمانمو بفروشم و بدهی … مشکلی پیش نمیاد …. به تعیین مهریه است و کل مهریه ای که تعیین شده به دختر تعلق میگیرد.

قانون جدید مهریه با توجه به عدم توانایی مالی زوج چیست – …

اگر مهریه عندالمطالبه بوده و زوج عاجز از پرداخت آن است میتواند از دادگاه صادر کننده … دادگاه مبلغی را بعنوان پیش پرداخت تعیین نموده و الباقی را به صورت اقساط ماهانه منظور مینماید…چنین بخشنامه ای وجود ندارد و تمام مهریه قابل مطالبه می باشد.لیکن نسبت به مازاد 110 عدد سکه طلا حتما باید ملائت و تمکن مالی زوج مبنی بر …

چگونه مهریه بیش از 110 سکه را بگیریم؟ | قوانین مهریه | …

مقدار مهریه از لحاظ دینی به توافق زن و شوهر بستگی دارد و نوع آن نیز می … انجام شود در هنگام دریافت مهریه تنها نصف این مهریه به زن تعلق می گیرد. … زوج درخواست طلاق کنند مهریه زوج اول فقط همان ۱۴ سکه است اما برای زوج دوم …. زمانی که حکم دادگاه صادر شد برای ۲۰ سکه پیش قسط حدود ۹٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان باید پرداخت می کردم.

آنچه مردان در مورد ازدواج و مهریه باید بدانند – الف

الف) چنانچه شرط تعلق گرفتن نصف اموال بعد از طلاق را به زوجه می دهید در … پس از ازدواج و یا فریبکاری در ازدواج خیلی غیر قابل پیش بینی اتفاق می … را بذل می نماید و زوج حق دارد بدون پرداخت هیچ یک از آنها زوجه را مطلقه نماید. ….. زن حتی درصورت خیانت بازهم مهریه میگیرد. …… آیا عملکرد مجلس دهم شایسته تقدیر است؟

همه چیز درباره نفقه – جام جم

در شرایطی هم که زوجه حاضر به تمکین کامل بوده و زوج سرپیچی نماید هر چند … مرد با پرداخت حقوق قانونی زن (مهریه در هر صورت تعلق می‌گیرد اما حقوقی مثل … گرچه طبق ماده ۱۰۸۵ قانون مدنی مادام که مهریه زوجه تسلیم نشده در صورت … نظریه: عدم تمکین زوجه و عدم استطاعت مرد به پرداخت نفقه از موجبات صدور قرار اناطه نمی‌باشد.

12 شرطی که به زن اجازه می دهد تقاضای طلاق کند – خبرآنلاین

آخرین شرطی که زوج در عقدنامه آن را امضا می کند و اختیار طلاق را به همسرش ….. رفتار جنون شوهرم که چاقو می‌شه درخواست طلاق دادم آیا مهریه به من تعلق میگیرد ….. اون دنیا پیش خدا رو سیاه نباشید و رستگار بشید پس خوشا به حال کسانی که در …

طلاق از طرف زوج (مرد) – وکیل پایه یک دادگستری

مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می … اعسار داده تا در صورت پذیرش مهریه به صورت اقساط به زن پرداخت شود و … تعلق گرفتن اجرت المثل اگر طلاق از طرف مرد باشد … مورد لحاظ قرار می گیرد، تا نصف اموال است، نه نصف اموال به طور مطلق. … آیا طلاق از طرف مرد نیاز به جلسه داوری میباشد؟

به زن ناشزه حقوقی تعلق می گیرد؟/آیا تمکین در مهریه تاثیر …

عده ای معتقدند در صورتی به زن نفقه تعلق می گیرد که زن تمکین کند. … دادگاه الزام او را بخواهد و در صورت عدم پرداخت و عجز شوهر می تواند دادخواست طلاق دهد. …. چه میدونه چه عواقبی پیش رو داره در ضمن دخترا اول که میخان ازدواج کنن خیلی مظلوم …… بهتريت راه مشكل مهريه اينه كه مردا ملزم بشن حتما همون سال اول ازدواج به خانومشون …

ترفند برخی خانم‌ها برای دریافت مهریه – ایسنا

«مهریه» به مالی گفته می‌شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می‌پردازد یا مکلف به پرداخت می‌شود؛ اما دریافت آن امروزه برای برخی از زنان به نوعی … حقوق زوج است و به دلیل اینکه زن می‌خواهد زودتر طلاق بگیرد، فرضاً اگر مهریه آنها 100 …. نيست و به نوعي اجبار محسوب مي شود لذا اخذ مهريه به شكل فعلي كاملاً حرام است.

آیا با تجدیدنظر درباره زندانیان مهریه موافقید؟ – روزنامه جوان

برخی از آقایان به دلیل عدم توانایی پرداخت مهریه، عمرشان را در زندان … بچه دار نشد نتونستم مهریه بده پدرم با کلی قرص پیش قسط مهریه و قسط اول رو داد ناآزاد …. راهی کردن زوج به زندان ، همچنان زن ادعا می نماید که دارای شوهر است ،پس آیا نتیجه …… اینکه کلا مهریه به چه زنی تعلق میگیرد و به چه کسی تعلق نمیگیرد به دادگاهها …

شرایط مطالبه مهریه بیش از 110 سکه

در مهریه‌های بیش از 110 سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد. … این تعداد چه به صورت نقد و چه قسط بندی پرداخت نشود حکم حبس صادر می‌شود. … یک چهارم آن ماهانه به زوجه تعلق می‌گیرد، تا زمانی که مهریه به طور کامل پرداخت شود. … آغاز پیش فروش 7 محصول سایپا از امروز + شرایط …

طلاق از طرف زن – درخواست – دادخواست – موارد حق طلاق زن – تقاضا

در صورت وجود شرایط پیش بینی شده در قانون ، زن می تواند درخواست طلاق کند “ … پاسخ مشاور: سلام، بله در صورتی که دادخواست اعسار بدهید مهریه قسط بندی خواهد … سلام در صورتی که زن متهم به خیانت بشه آیا بازم بهش مهریه ای تعلق میگیره؟ …. در این شرایط حق طلاق در ازای بخشیدن میزانی از مهریه یا پرداخت مبلغی به مرد انجام می گیرد و از …

طلاق از طرف زن و مهم ترین نکات آن | خدمات حقوقی آی خدمت

در این مقاله هرآنچه لازم است در مورد طلاق از طرف زن (زوجه) بدانید، به زبان … برحسب ماده ۱۱۲۹ قانون مدنی “در صورت استنکاف شوهر از دادن نفقه و عدم … اما راه‌حل آسان‌تری که بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد یکی از شروط … و تقسیط مهریه از زیر بار پرداخت یکجای آن فرار می‌کنند و تقسیط مهریه …. ایا میتوان درخواست طلاق داد؟

طلاق از طرف زوج (مرد) – عادل یار

مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می … اعسار داده تا در صورت پذیرش مهریه به صورت اقساط به زن پرداخت شود و … تعلق گرفتن اجرت المثل اگر طلاق از طرف مرد باشد … مورد لحاظ قرار می گیرد، تا نصف اموال است، نه نصف اموال به طور مطلق. … آیا طلاق از طرف مرد نیاز به جلسه داوری میباشد؟

برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر