EIRO

آیا پرداخت اقساط مهریه بستگی به میزان درآمد زوج دارد ؟

آیا پرداخت اقساط مهریه بستگی به میزان درآمد زوج دارد ؟ گروه …

تصمیم گرفتم همسرمو طلاق بدم مهریه اش ۲۱۴ عدد سکه است نه خودرو و نه ملکی به نام است فق ماهانه حدود ۹۰۰ هزار تومان حقوق می گیرم.

نحوه قسط بندی مهریه و پیش قسط مهریه – گروه وکلای پارسای …

… با توجه به مهریه و میزان آن، شرایط مالی زوج و دفاعیات زوجه، نحوه قسط بندی مهریه و پیش … چیز در خصوص اعسار از پرداخت مهریه (قسط بندی مهریه) را که به طور کامل و به تفصیل … ظرف ۲۰ روز در دادگاه تجدید نظر استان، امکان تجدید نظر خواهی و اعتراض وجود دارد. … آیا در دادخواست طلاق توافقی که در دفتر خدمات قضایی تنظیم می شود باید همه …

طریقه ی اقساطی کردن مهریه، به چه صورت است؟ | بنیاد وکلا

آیا انتقال اموال قبل از اجرا گذاشتن مهریه فرار از دین محسوب میشود؟ … میزان اقساط مهریه بستگی به قدرت اثباتی اعسار شما دارد اگر شما با … سلام علاوه بر درآمد ماهیانه، بستگی به میزان مهریه و دیگر اموال زوج دارد . در نهایت قاضی تعیین می کند و معمولا با توجه به افزایش قیمت سکه ، پنج ماهی یک سکه و پیش پرداخت سه تا …

تعیین میزان پیش قسط مهریه به چه عواملی بستگی خواهد داشت …

با سلام. در صورت قسط بندی مهریه به صورت ماهیانه ربع سکه آیا از همان اولین موعد پرداخت باید فقط ماهی یک ربع سکه… … در صورتیکه پیش قسط مهریه تعیین شده باشد باید در ابتدا و قبل از اقساط ماهیانه از طرف زوج پیش قسط ها پرداخت شود.تعیین پیش قسط بستگی به درامد زوج خواهد داشت و البته میزان مهریه.

با مهریه سکه 4 میلیونی چه کنیم؟ – اقتصاد آنلاین

به گفته او پرداخت مهریه جزو اولویت‌های ستاد دیه نیست و زندانیان مهریه اغلب در زندان باقی می‌مانند. … باید بررسی شود و تصمیم دادگاه بستگی به وضعیت مالی افراد دارد. … تشکیل پرونده‌های فرعی توسط زوج و زوجه، میزان پرونده‌های دادگاه خانواده … به دادگاه درخواست تعدیل بدهد و با حکم قاضی، میزان اقساط تغییر پیدا کند.

نحوه پرداخت مهریه وقتی قیمت سکه بالا می رود + همه نکات …

در صورتی که اقساط تعیین شده میزان معینی از مهریه از جنب سکه تمام بهار آزادی … معینی تعیین نشده ‌است، بلکه این موضوع به توافق زن و مرد بستگی دارد. … اگر زوج برای عدم پرداخت مهریه تقلب کند یا قسمتی از درآمد خود را به دادگاه …

به اجرا گذاشتن مهریه قبل از طلاق به علت اختلافات شدید – …

آیا اگر من برم دادگاه و بگم : من میخوام مهریه زوجه رو با توجه به شرایط اعسار از … را بصورت اقساطی که مبلغ پرداختی بستگی به درآمد تان دارد به زوجه ی خود بپردازید … پرداخت مهریه یا باید کامل و یکجا از طرف زوج باشد و یا بنا به دلایل …

اعسار از پرداخت مهریه – فاطمه یعقوبی وکیل دادگستری

در دعوای مطالبه مهریه از طرف زوجه، دادگاه معمولا حکم به نفع زوجه صادر و زوج را … از میزان وجوه نقدی که نزد بانک ها یا موسسات مالی اعتباری دارد به همراه مشخصات … شاهدین باید علاوه بر هویت ، شغل، میزان درآمد، نحوه امرار معاش به این امر تصریح … در قوانین مرتبط با مهریه و نحوه قسط بندی مهریه میزان برای اقساط پیش پرداخت مشخص نشده است.

دریافت مهریه بعد از فوت – vakilkhanevadeh

نکته مهمی که درباره دریافت مهریه بعد از فوت وجود دارد این است که وراث شوهر فقط و فقط تا میزان ماترک متوفی (شوهر) یعنی اموالی که از او به جای مانده مسئولیت پرداخت … فوت کرده است اگر مجدد ازدواج کند آیا می تواند مهریه همسر قبلی را از وراث او مطالبه کند ؟ … بعد از جدایی و طلاق، که باز هم تاکید می کنم که به خواست زن بستگی دارد، البته …

دریافت مهریه | دریافت مهریه بعد از فوت | قوانین دریافت مهریه …

از گذشته تا کنون دریافت مهریه امری است که به آن بسیار اشاره شده است و در … و طلاق، که باز هم تاکید می کنم که به خواست زن بستگی دارد، البته برای … و پرداخت ملاک است، اما اگر مهریه زوجه وجه نقد باشد می دانیم که به نرخ روز … وصول مهریه براساس درآمد … دادگاه مهریه را قسط بندی می‌کند و مرد موظف می‌شود در موعد مقرر میزان …

شرایط مطالبه مهریه بیش از 110 سکه طلا- اخبار رسانه ها – اخبار …

در میان مردم به اشتباه ذکر می‌شود که مهریه‌های بیشتر از 110 را نمی‌توان … زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد. … تعیین نشده ‌است، بلکه این موضوع به توافق زن و مرد بستگی دارد. … از مطالبه مهریه را تا میزان 110 سکه اعلام کرد و مطالبه میزان بیشتر از آن را منوط به ملائت زوج دانست.

نحوه گرفتن مهریه – گروه وکلای سفیر صلح

در واقع به محض جاری شدن صیغه ی نکاح و مشخص شدن میزان مهریه ، مرد نسبت به … پرداخت مهریه می تواند منجر به صدور حکم حبس شود و آیا زوجه حق حبس خواهد داشت؟ … هر زمان که مهریه (اقساط) معوقه پرداخت شود یا اعسار مجدد زوج برای دادگاه ثابت شود از زندان آزاد می شود. … مهریه برای هر شخصی متفاوت است و بستگی به وضعیت و شرایط زوج دارد.

روزنامه خراسان

در غیر این صورت زوج می تواند برای تمام مهریه به دادگاه تقاضای اعسار دهد و با آوردن چهار شاهد مهریه مورد مطالبه همسرش را به صورت اقساط پرداخت کند. با این شرایط … از میزان مهریه ها می پرسم و این که آیا هنوز هم کسی مهریه های سنگین و نجومی ثبت می کند یا خیر؟ … اما در مجموع بستگی به نظر خانواده ها دارد و شأن و منزلتی که برای خودشان قائلند!

طلاق از طرف زوج (مرد) – وکیل پایه یک دادگستری

مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می پردازد … پذیرش مهریه به صورت اقساط به زن پرداخت شود و دادخواست طلاق از طرف مرد … میزان نفقه را دادگاه بر اساس شئونات اجتماعی و خانوادگی زن درامد مرد … همچنین اجرای این شرط که چه مقدار از اموال زوج به زوجه منتقل می شود، به نظر دادگاه بستگی دارد که …

پرسش و پاسخ‌های مهریه | خدمات حقوقی آی خدمت

در صورت طلاق دادن زن، آیا باید مهریه و نفقه‌ی او پرداخت گردد؟ … ضمناً درآمد اینجانب ماهیانه حدود ۶۰۰ هزار تومان است. … مهریه را دریافت کرده باشد و اقساط مهریه نیز به موقع پرداخت شود و با وجود اظهارنامه‌های متعددی که مرد برای … در پرونده ای دیگر موضوع مهریه را پیگیری نموده اید البته این بستگی به توافق شما با همسرتان دارد.

چگونه مهریه بیش از 110 سکه را بگیریم؟ | قوانین مهریه | …

مقدار مهریه از لحاظ دینی به توافق زن و شوهر بستگی دارد و نوع آن نیز می تواند … این دو زوج درخواست طلاق کنند مهریه زوج اول فقط همان ۱۴ سکه است اما برای زوج … اقساط به دلیل مشکلات مختلف مانند کاهش درآمد نتواند اقساط را پرداخت کند، …

طلاق از طرف زوج (مرد) – عادل یار

مهریه به مالی گفته می شود که مرد در هنگام وقوع عقد نکاح به زوجه خود می … پذیرش مهریه به صورت اقساط به زن پرداخت شود و دادخواست طلاق از طرف … میزان نفقه را دادگاه بر اساس شئونات اجتماعی و خانوادگی زن درامد مرد … همچنین اجرای این شرط كه چه مقدار از اموال زوج به زوجه منتقل می شود، به نظر دادگاه بستگی دارد كه حسب مورد …

مجلس تصویب کرد؛ مهریه فقط تا 110 سکه زندان دارد، نه …

هرگاه مهریه در زمان وقوع عقد به میزان متعارف باشد و زوج از پرداخت مهریه ممانعت … مهریه​های تا سقف 110 سکه اجرا می​شود و بیش از آن به مناعت زوج بستگی دارد. ….. ابهام دوم : آیا نباید زن در دادگاه ثابت کند که به مرد مهر کرده است و مهر خود را ….. دو سكه را پرداخت كنند و به زندان افتادند و تازه كار و درآمد خود را نيز از دست دادند.

با حقوق پایه اداره کار و بدون تمکن مالی تقسیط مهریه به چه …

پذیرش اعسار از پرداخت هزینه دادرسی کاملا بستگی به نظر قاضی صادر کننده رای دارد و شاغل بودن همسرتان مانع از پذیرش اعسار ایشان نمی باشد.

مهریه | خانه امن

آیا ایشان می‌تواند اموالش را به نام دیگری بکند و مهریه من را ندهد؟ … در این میان ممکن است شوهر برای عدم پرداخت مهریه اموال خود را به فرد دیگری منتقل کند تا زن نتواند آنها را توقیف کند که اگر ثابت شود این انتقال صوری … سوء معاشرت زوج: راه نجات چیست؟ ….. میزان اقساط بستگی به وضعیت مالی شوهرتان دارد و دادگاه آن را تعیین خواهد کرد.

شرایط مطالبه مهریه بیش از 110 سکه طلا – YJC

در مهریه‌های بیش از 110 سکه زوجه باید به دادگاه اثبات کند که زوج توانایی پرداخت این تعداد سکه را دارد. … تعیین نشده ‌است، بلکه این موضوع به توافق زن و مرد بستگی دارد. … از مطالبه مهریه را تا میزان 110 سکه اعلام کرد و مطالبه میزان بیشتر از آن … را دارد و اگر این تعداد چه به صورت نقد و چه قسط بندی پرداخت نشود حکم …

سوالات خانواده – وکلا آنلاین

در نکاح موقت آیا زوج مکلف به پرداخت نفقه به زوجه است یا خیر؟ … باشد و تمکین عام و خاص از زوج نداشته باشد که عرفاً به آن دوران عقد بستگی می گویند.

مقررات جدید برای ‌مهریه‌های بالای ۱۱۰ سکه – تابناک | TABNAK

اخوان اظهار داشت: پیشنهاد می‌کنیم که هرگاه مهریه تا سقف ۱۱۰ سکه بهار آزادی طرح … مالی شود و چنانچه بالاتر از آن شود، شرط تمکن زوج موردنظر خواهد بود. … صورت عدم توانایی پرداخت به زندان می‌روند ولی افرادی که مهریه آنها بالای ۱۱۰ …. بخوای قبول نکنی عقد کنان تا دو روز ادامه دارد و بالاخره هم بنابه آبرو! ….. شده روش کسب درامد.

راه‌های مواجهه با مردان فراری از مهریه – جام جم

البته به این شرط که در تعیین مهریه افراط و تفریط نشود و میزان آن بسیار … اموال خود را دارد دادگاه می‌تواند قرار توقیف اموال وی را به میزان بدهی صادر کند. … مرد از معامله، فرار از پرداخت مهریه بوده و چهارم این‌که فردی که مال به او انتقال … مسکن و میزان درآمد مرد را باهم جمع می‌کند و میزان اقساط را مشخص می‌کند. …. آیا این انصافه.

حقوق زنان: مطالبه مهريه – موسسه خانه حقوق آریا

براي تأديهي تمام يا قسمتي از مهر ميتوان مدت يا اقساطي قرار داد. …. از زندگي با توافق زوجين مبلغ مهريه اضافه شود، در اينصورت آيا زوج الزام به پرداخت مازاد (مهريه جديد) دارد؟ ….. هستم و درآمد ماهانه من مبلغ .

وکیل تنظیم دادخواست مطالبه مهریه، متخصص و با تجربه | دادسان

مهریه مالی است که به سبب عقد بین زن و مرد، باید توسط مرد پرداخت شود و زن این حق را … می کنند چرا که مرد با دادن مهریه می خواهد ارزش و میزان عشق خود را به زن خود اعلام نماید. … مهریه را به دادگاه ارائه داد و اگر زوج ناتوان از پرداخت مازاد مهریه باشد و حکم اعسار او … مهریه خود مراجعه می‌کنند، حتی اطلاعی ندارند که همسرشان چقدر درآمد یا چه اموالی دارد.

مطالبه مهریه – محمدعلی رضائی، وکیل پایه یک دادگستری – blogfa

برای تأدیهی تمام یا قسمتی از مهر میتوان مدت یا اقساطی قرار داد. … سئوال: آیا مهریه زوجه غیردایم همانند زوجه دایم عندالمطالبه میباشد؟ ….. هستم و درآمد ماهانه من مبلغ .

برچسب‌ها:, , , ,

فروشگاه مارکت سنتر